Drobečková navigace

4. kolo Tohastu Fire Cup - Nová Ves v Horách

náš seriál se lehce přehoupl přes svou polovinu a po 3. kole v Horním Podluží jsme se přesunuli na druhé konec našeho kraje do Nové Vsi v Horách

Zpět

I když na nás v horách vykouklo 15°C tak můžeme být rádi, že tentokrát nepršelo a počasí víceméně vyšlo. Některé z nás mrzelo, že jsme neběželi směrem do kopce, ale třeba se podaří v příštím roce :) Jinak byl závod připraven parádně a vše utíkalo, jak mělo. Účast byla opět parádní a jsme moc rádi, že Tohatsu cup má stále více stoupající oblibu a 4. kolo si nenechalo ujít 30 týmů! Naštěstí se vrátil po kolové pauze i tým mužů, ze Slavětína a návrat udělali v parádním stylu! Čerstvý vzduch, ale nejspíše nesvědčil rozdělovačům, protože tolik karambolů na tomto postu jsme snad ještě neměli. Na druhou stranu právě od toho je tu případná odměna z projektu Hasíme s Kozlem, kde v každém kole dostanou cenu útěch týmy, které skončily ve své kategorii na posledních místech ....

Kompletní fotogalerie ze závodu na stránkách Hasičovo ZDE

Kategorie I.

Karambol na rozdělovači se tentokrát nevyhnul ani týmu s nejstálejší výkonnostní formou, tedy mužů z Vroutku, kteří obsadili tentokrát 8. příčku mají, ale obrovský náskok 14 bodů na druhý Slavětín. Muži ze Slavětína, ale minulé kolo chyběli a určitě nedají nic zadarmo. Minulý tok vyhráli i superfinále a letos přestoupili do kategorie I. Po kolové pauze se vrátili opravdu ve velikém stylu, protože vytvořili v kategorii I. nový rekord 33,99s (ten původní držel SDH Vroutek 34.57s -24.9.2022  v Chomutově) Jsou tak aktuálně držiteli rekordů v obou kategoriích... Na 3. místě skončil tým Černouček, který ztrácí 4 body na 2. místo a má náskok 2 bodů na 4. Osek C. Nicméně stále nás čekají 3 kola a to je 60 bodů ...

Kategorie II.

Toto kolo pořadím hodně zamíchalo ale to se zde děje každé kolo. Letošní ročník je v obou kategoriích opravdu vyrovnaný a nové týmy přidaly do soutěže nový náboj a stát se může do konce série ještě cokoliv. Na prvním místě odskočil vítězstvím v tomto závodě tým SDH Klapý B, který drží 31 bodů náskok na průběžně 2. Horní Podluží. Tým z Horního Podluží, ale obsadil tentokrát až 8. místo a  Jirkov B se na ně posunul a ztrácí jen 1 bod! Nicméně i na Jirkov B, který obsadil 5. příčku se hodně tlačí nováčci z Vědomic, kteří i přes absenci 1. kola jsou aktuálně 4. se ztrátou jen 5. bodů a hlavně drží vzestupnou tendencí a tentokrát brali 2. místo! Na 3. tentokrát Vroutek B, který se taky tlačí nahoru (aktuálně 7. místo). V cestě mu ale stojí dva týmy Osek B a Osek A, kteří rozhodně nedají nic zadarmo a i když se jim to tentokrát nepovedlo podle představ, tlačí se výkony hodně nahoru... No uvidíme, bude co ukáže příští kolo ...

Do superfinále postupuje 5 týmů z každé kategorie a to může být v tuhle chvíli opravdu kdokoliv, protože 3 kola znamenají hodně. Více ukáže to další, které nás čeká netradičně v neděli 13.8 v Čížkovicích (okr. Litoměřice)